розробимо разом з вами

Проекти кафе

Проекти кафе

Ефективна та прибуткова робота закладугромадського харчування можлива лише за умов розробки та реалізації технологічного проекту. Це означає, що власнику кав’ярні доведеться пройти тривалий шлях складання проектів і бізнес-планів, отримання дозволів від контролюючих органів тощо. Він має продумати план розміщення технологічного обладнання, інженерних комунікацій, розробити актуальний, комфортний і стильний дизайн, який має обов’язково привернути увагу відвідувачів.

Якщо у вас немає досвіду в подібних речах, але ви хочете відкрити свій заклад (кафе, бар, їдальню чи точку фастфуду), зверніться до професіоналів. Команда «Архітектурного бюро А» допоможе вам знизити експлуатаційні витрати, зменшити виробничу площу та заощадити на устаткуванні. Довіривши комплексне проектування кафе професіоналам, ви зекономите час і гроші. Ми знаємо, як обійти всі підводні камені та грамотно організувати ваш бізнес.

Технологічне проектування кафе: етапи та компоненти

Неважливо, чи плануєте ви відкрити маленьку кав’ярню або заклад з великим потоком клієнтів, етапи проектування завжди однакові. Насамперед потрібно визначитися з форматом закладу, його розташуванням, цільовою аудиторією, меню і лише після цього переходити до розробки архітектурного проекту.

Розробка інженерно-технічного проекту кафе складається з наступних етапів:

 • Технологічне проектування. На цьому етапі потрібно визначитися з тим, як буде виглядати заклад. Йдеться не про елементи дизайну, а саме про архітектурну та інженерну частину: площу приміщень, кількість кімнат, перегородок, арок, розмір вікон, проведення комунікацій тощо. При цьому необхідно врахувати абсолютно все: концепцію закладу, вимоги законодавства, зручність клієнтів і працівників кав’ярні, витрати та ін. Основна мета технологічного планування – забезпечити максимальну віддачу при мінімальних витратах.
 • Архітектурне планування. Цей етап включає оцінку зовнішнього та внутрішнього стану будівлі, існуючих інженерних систем, замір кімнат, підготовку креслень. У разі потреби приймаються рішення про перепланування, встановлення або знесення перегородок. Водночас обов’язково враховуються поточні норми та стандарти.
 • Проектування інженерних комунікацій. На цьому етапі визначається майбутнє розташування систем опалення, вентиляції, кондиціювання, елементів живлення, водопостачання та каналізації.
 • Підбір та розміщення електромеханічного, сантехнічного, теплового, вентиляційного та холодильного обладнання. Кожен елемент робочої зони має бути розташований так, щоб працівникам було зручно. Неправильне розміщення може призвести не тільки до зниження ефективності роботи всього закладу, але і до травм працівників. При виборі обладнання враховується його вартість, потужність, напруга, продуктивність, особливості сервісного обслуговування, складність ремонту та побажання замовника.
 • Зонування простору. На цьому етапі визначаються кількість і взаємне розташування меблів для клієнтів і персоналу.
 • Розробка дизайнерського проекту. З величезної кількості класичних і сучасних стилів для інтер’єру обирається той, який найбільше підходить тематиці закладу. Для створення авторського дизайну можна вдатися до еклектики (поєднати декілька стилів).

Продуманий проект кафе здатен забезпечити правильну послідовність технологічного процесу, зручність і безпеку роботи працівників, а також мінімізувати витрати власника закладу.

Деталі, які потрібно врахувати під час проектування кафе

Складання проекту кафе включає безліч деталей, які не можна залишити поза увагою.

 • Концепція закладу громадського харчування. Перш ніж переходити до архітектурного планування кафе потрібно чітко визначитися з цільовою аудиторією, очікуваною кількістю відвідувачів і розмірами приміщення.
 • Кількість посадкових місць, планова продуктивність (кількість відвідувачів за зміну), форма обслуговування (самообслуговування, за допомогою офіціантів), режим роботи для відвідувачів і персоналу тощо.
 • Штатна чисельність персоналу.
 • Тематика та дизайн кафе. Від них залежатиме специфіка інтер’єру та зовнішнього оформлення. В окремих ситуаціях може знадобитися допомога ландшафтного дизайнера та флористів. Вони допоможуть облагородити клумби, літні тераси та декорувати приміщення живими рослинами. Правильно підібраний дизайн кафе додасть інтер’єру неповторності, створить затишну атмосферу для відвідувачів.

Без повної вихідної інформації неможливо правильно спроектувати всі інженерні та технологічні системи закладу громадського харчування. Помилки під час архітектурного планування можуть призвести до відсутності клієнтів, погіршення репутації, значних фінансово-економічних втрат і навіть закриття закладу.

конструктивна надійність
найкращі інженерні рішення
функціональність, краса та зручність
самодостатність
50+
клієнтів
10
нагород
260+
проектів

«Архітектурне бюро А»: чому нам довіряють?

Якщо ви хочете відкрити кафе, але не знаєте, з чого почати, звертайтесь до «Архітектурного бюро А». Ми візьмемо на себе весь комплекс робіт – від створення концепції закладу до декорування клієнтської зони. Команда досвідчених архітекторів розробить технічні плани та креслення, які допоможуть раціонально використати наявний простір.

Ми спроектуємо надійну систему електроживлення, яка буде витримувати високі навантаження та працювати без збоїв. Наша документація повністю відповідає будівельним, санітарним і пожежним нормам, тому власнику кафе не доведеться конфліктувати з контролюючими органами, а заклад працюватиме без форс-мажорів.

Інженери, дизайнери та проектувальники «Архітектурного бюро А» підготують проект кафе “під ключ”, розрахують підведення вентиляції, енерго- та водопостачання, розроблять актуальний, комфортний і стильний дизайн, який неодмінно сподобається майбутнім відвідувачам. Ваше кафе стане улюбленим куточком для сніданку, ділового ланчу або вечірніх зустрічей із друзями.

Для консультації зверніться до наших менеджерів. Для цього зателефонуйте за номером телефону або заповніть форму зворотного зв’язку. Наші архітектори та дизайнери уважно вивчать ваші побажання, складуть ескізні креслення та назвуть попередню вартість робіт. Ознайомитись з готовими проектами кафе та кав’ярень можна в нашому каталозі.

Залишити заявку на розробку індивідуального проекту

  Ескізи, фасади та інші файли, які допоможуть нам створити картину Вашого дому, можна завантажити нижче
  Контактні дані
  Контактні дані

  Проекти кафе : часті питання

  Проекти кафе - як замовити?

  Замовити послуги наших фахівців можна через форму на сторінці або за номером телефону: +380 50 902 39 92

  Чому саме ми?

  • Конструктивна надійність. Гарантуємо повну відповідність рендерів. Одного разу візуалізований об'єкт ніколи не перетворюється на щось інше в процесі будівництва.
  • Занепокоєння. Ми дбаємо про здоров'я людей, які будуть усередині будівель: ретельно продумуємо вентиляцію, стежимо за екологічною чистотою будівельних матеріалів (при зведенні житлових будівель).
  • Знижки. Найголовніше – це вигідні умови співпраці. Якщо ви вже одного разу зверталися до бюро та отримали результат, на наступний проект ми пропонуємо знижку 20%.
  • Найкращі інженерні рішення. Авторський нагляд запобігає помилкам при найменшому натяку на них. У розпорядженні бюро достатньо готових проектів.
  (8 голосів, у середньому 4.4 з 5)